Uşak Üniversitesi Karahallı Meslek Yüksekokulu

 

Bilgisayar Teknolojileri Bölümü bünyesindeki Bilgisayar Programcılığı Programı, sektörün gereksinimlerine ve teknolojik gelişmelere kolayca ayak uydurabilmek amacıyla dinamik bir yapıda tasarlanmıştır. Bilgisayar bilimlerinin temelini oluşturan konular derslerde işlenir, laboratuarlarda yapılan uygulamalarla pekiştirilir. Uygulamalar eğitim programının üçte birini kapsamaktadır. Programlama dilleri ve uygulama paketleri kuramsal eğitimin araçları olarak ele alınmakta, gereksinimlere göre yenilenmektedir.

Şu anda C, C++, Visual Basic, Java programlama dilleri, Windows, UNIX ve LINUX işletim ortamları, en yaygın kullanılmakta olan kelime işlem, elektronik tablolama, sunum, web tasarım ve internet için programlama ile veri tabanı uygulamaları üst düzeyde sunulmaktadır.

Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olan öğrenciler Bilgisayar Programcılığı Teknikeri unvanı alırlar. Ülkemizde ve Yurt dışında faaliyet gösteren bileşim sektörü firmalarda, beyaz eşya üreten firmalarda, haberleşme teknolojisi ilgili firmalarda, Resmi Kurum ve Kuruluşların Bilgi işlem Merkezlerinde, Web Tabanlı çalışan ticari işletmelerde Programcılık, Web tasarımı ve bilgi işleme gibi sektörlerde çalışma alanlarında iş bulma imkânları mevcuttur.

Bölümdeki Akademik Personel

Bilgisayar Programcılığı bölümünde görevli iki akademisyen bulunmaktadır.

- Öğr. Gör. Hasan ARMUTLU (Bölüm Başkanı)

- Öğr. Gör. Durmuş KOÇ

 

Bölümle İlgili Sayısal Bilgiler

- Bölümde Şuan Aktif Öğrenci Sayısı : 37

- 2021 Yılında Bölümün Kontenjan Sayısı : 50

- 2020 YKS Yerleştirme En Düşük Puan : 214,79875 

- 2020 YKS Yerleştirme En Yüksek Puan : 267,67283

 

Dikey Geçiş Sınavı İle Geçebilecekleri Bölümler

 

  • Bilgisayar Mühendisliği
  • Bileşim ve haberleşme mühendisliği
  • Bilgisayar Öğretmenliği
  • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi
  • Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği Bölümleri
  • Açık Öğretim Fakültesinin İlgili Bölümleri

Ön lisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı oldukları takdirde yukarıdaki programlara kayıt yapabilirler. Lisans programı mezuniyeti sonrası öğrencilerin öğrenimlerini yüksek lisans ve doktora düzeyinde sürdürmeleri programın amacına ulaşıldığının en büyük göstergesi olacaktır.

Bilgisayar Programcılığı Bölümü Ders İçeriklerini BURAYA Tıklayarak Görebilirsiniz..