Uşak Üniversitesi Karahallı Meslek Yüksekokulu

Avrasya’nın lojistik üssü olma konusunda büyük ilerlemeler gösteren ülkemiz, iyi derecede yabancı dil bilen, bilgisayar bilgisi yüksek, müşteri ilişkilerini en üst düzeyde yürütebilecek insan kaynağına ihtiyaç duymaktadır. Küreselleşme sürecinde uluslararası ticaret hacminin artması ile Ulaştırma ve Lojistik sektörü çok büyümüş ve ülkemiz dünyanın 40 ülkesiyle işbirliği yapar duruma gelmiştir. Özellikle Kara Ulaştırmada 10.000'i aşan çekici filosuyla Türkiye, Avrupa'nın en büyük taşıma kapasitesine sahip ülkesi konumundadır.

Lojistik Bölümü’nün temel hedefi işletmelerin küresel faaliyetlerine destek sağlayacak nitelikli mezunlar vermektir. Diğer taraftan dış ticaret, gümrük, taşımacılık ve benzeri konulara hâkim insan gücünün mezun edilmesi öncelikleri arasındadır. Öğrenciler, tüm işletme disiplinleri ile ilgili bilgilerin yanı sıra Nakliyat ve Gümrükleme mevzuatına özgü temel bilgileri de aldığından, zaman içinde başarıları ölçüsünde ve kendilerini geliştirmelerine bağlı olarak daha üst kademe yöneticiliğine de yükselebileceklerdir.

2 yıllık eğitim öğretim döneminde ulaştırma nakliyat ve gümrükleme gibi konularda bilgi verilmektedir. Bu yoğun program sonunda ulaştırma ve nakliyat şirketlerinde ve gümrüklerde memur olarak istihdam olanakları bulunur.

 

Bölümdeki Akademik Personel

Lojistik bölümünde görevli iki akademisyen bulunmaktadır.

- Öğr. Gör. Fatma Demir

- Öğr. Gör. Başak Nur ARASAN

- Öğr. Gör. Hasan ARMUTLU (Bölüm Başkanı)

 

Bölümle İlgili Sayısal Bilgiler

- Bölümde Şuan Aktif Öğrenci Sayısı : 76

- 2021 Yılında Bölümün Kontenjan Sayısı : 35

- 2020 YKS Yerleştirme En Düşük Puan : 184,84849

- 2020 YKS Yerleştirme En Yüksek Puan : 250,15228

 

Dikey Geçiş Sınavı İle Geçebilecekleri Bölümler

-Havacılık Yönetimi

-Lojistik Yönetimi İşletme

-İşletme Yönetimi

-Teknoloji ve Bilgi Yönetimi

-Ulaştırma ve Lojistik

-Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi

-Uluslararası Finans

-Uluslararası Finans ve Bankacılık

-Uluslararası Lojistik

-Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık

-Uluslararası Lojistik Yönetimi

-Uluslararası Ticaret, Lojistik ve İşletmecilik

-Uluslararası Ticaret

-Uluslararası Ticaret ve Lojistik

-Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi

 

Ön lisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı oldukları takdirde yukarıdaki programlara kayıt yapabilirler. Lisans programı mezuniyeti sonrası öğrencilerin öğrenimlerini yüksek lisans ve doktora düzeyinde sürdürmeleri programın amacına ulaşıldığının en büyük göstergesi olacaktır

Lojistik Bölümü Ders İçeriklerini BURAYA Tıklayarak Görebilirsiniz.